WBP Rogów od lat dostarcza polskim i zagranicznym strzelcom karabinki systemu AKM linii Jack. Pomimo wprowadzenia w zeszłym roku do oferty karabinków AR-15 linii Piast, producent pozostaje wierny swoim korzeniom i urozmaica katalog o kolejne warianty nieśmiertelnego Kałasznikowa.
Podczas tegorocznych targów Enforce Tac 2026, firma WBP zaprezentowała interesujące nowości. To, co od razu przykuło uwagę, to nowy Midi Jack naśladujący swoim układem legendarne już rosyjskie karabinki serii 100, a dokładniej AK-104 i AK-105 z charakterystycznym blokiem gazowym i krótszą lufą. Wciąż jest to jednak karabinek oparty na standardzie AKM, co umożliwia strzelcom wykorzystywanie wielu różnych akcesoriów dostępnych na polskim rynku.
Na stoisku znalazł się również AKAR – karabinek systemu AKM zasilany z magazynków standardu AR-15 – który w niedalekiej przeszłości trafić ma już na sklepowe półki.
Więcej w filmowej relacji z targów:
Sprawdź karabinki Jack na oficjalnej stronie WBP Rogów
Czytaj także:
- Wytwórnia Broni Popiński – Jack w 5.56×45
- Treningowe karabinki WBP Jack na japoński rynek
- WBP prezentuje kbk Jack w wersji 5,45 mm x 39
- Czy da się ucywilizować kałacha?
Współpraca reklamowa
