ISTEC Services Limited, brytyjska spółka z 37-letnim, udokumentowanym doświadczeniem w projektowaniu, produkcji i dostawie złożonych rozwiązań integracji uzbrojenia oraz systemów oddymiania dla platform wojskowych, ogłosi nową umowę o współpracy z Fering Technologies podczas Międzynarodowej Konferencji Pancernej (International Armoured Vehicles Conference, IAV), która odbędzie się 20-22 stycznia br. w Farnborough. ISTEC będzie obecna na stoisku B7 i zaprezentuje szeroką gamę swoich zintegrowanych rozwiązań mocowań uzbrojenia na innowacyjnym taktycznym pojeździe elektrycznym Pioneer X spółki Fering na stoisku F11.
Fering Pioneer X z mocowaniem uzbrojenia ISTEC / Zdjęcie: ISTEC Services Limited
Ta umowa o współpracy to kolejny dowód na rosnące portfolio wysokiej jakości produktów OEM spółki ISTEC, którzy wybierają ją jako preferowanego dostawcę zaawansowanych rozwiązań integracji mocowań uzbrojenia. ISTEC ma długą i sprawdzoną w praktyce historię projektowania i produkcji solidnych, wysokiej jakości mocowań uzbrojenia załogi, wyrzutni granatów dymnych i innych urządzeń pomocniczych, takich jak systemy przechowywania uzbrojenia, do użytku wojskowego na platformach lądowych, morskich i powietrznych. Ich systemy były szeroko stosowane w operacjach lądowych, takich jak w Iraku i Afganistanie, zarówno przez siły specjalne, jak i wojska operacyjne, montowane na kluczowych pojazdach, takich jak WMIK, Mastiff, Husky i Jackal, a obecnie spółka posiada udokumentowaną sprzedaż ponad 20 000 mocowań będących w użyciu we wszystkich trzech rodzajach sił zbrojnych. ISTEC pozostaje niezależny od producentów OEM, platform i uzbrojenia, dlatego może współpracować z dowolnym dostawcą w zakresie projektowania, integracji i produkcji niezbędnych mocowań uzbrojenia, aby zmaksymalizować siłę ognia i ochronę fizyczną platformy.
Spółka Fering Technologies zaprojektowała i produkuje Pioneer, hybrydowy pojazd terenowy o dużym zasięgu (700 km), oraz Pioneer X, specjalną wersję przeznaczoną do zadań wojskowych. Podczas IAV, Fering Pioneer X zostanie wyposażony w montaż dowódcy od ISTEC, podwójne stanowiska dla uniwersalnych karabinów maszynowych, wyrzutnie granatów dymnych, miejsce do przechowywania broni osobistej oraz system mocowania Softmount Mk2 dla ciężkiego karabinu maszynowego na pierścieniu montażowym, aby zmaksymalizować siłę ognia i ochronę pojazdu.
Gareth Reece, dyrektor handlowy w Fering Technologies, powiedział: Fering rozszerza działalność w Ameryce Północnej, oferując nowe możliwości, a ISTEC jest branżowym standardem w zakresie wysokiej jakości uchwytów do uzbrojenia. W przeszłości z powodzeniem współpracowaliśmy, aby zapewnić naszym innowacyjnym pojazdom najlepsze możliwe rozwiązania w zakresie integracji uzbrojenia z obsługą załogową, dlatego sformalizowanie tej współpracy jest dla nas naturalnym krokiem. Z niecierpliwością czekamy na dalszą, bliższą współpracę z ISTEC.
Anne Quelch, dyrektor ISTEC, powiedziała: Jesteśmy bardzo zadowoleni z sformalizowania tej współpracy z Fering Technologies. Produkowany przez nich typ pojazdu idealnie pasuje do naszych rozwiązań w zakresie integracji uzbrojenia i pokazuje, jak ściśle współpracujemy z producentami OEM, aby sprostać ich specyficznym wymaganiom. ISTEC posiada bogate doświadczenie we wspieraniu szerokiej gamy platform pojazdów, a ta współpraca jest jedną z wielu, nad którymi pracujemy z różnymi producentami OEM i konsorcjami w ramach programu LMP, aby zapewnić, że produkty ISTEC będą preferowanym systemem mocowania uzbrojenia dla potencjalnych oferentów.
Informacja prasowa
