Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 z Zegrza Południowego (WZŁ-1) zaprezentują na XXXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO 2023 w Kielcach (5-8 września br.) między innymi nowy produkt opracowany we współpracy z fińską spółką ICEYE: mobilny segment naziemny do obsługi satelitów SAR.
Podczas tegorocznych targów przemysłu zbrojeniowego w Kielcach WZŁ-1 zaprezentuje najnowsze produkty i rozwiązania, które powstały w spółce.
W Hali C na wewnętrznym stoisku C3 wraz z spółką ICEYE zaprezentowana zostanie Mobilna Stacja Naziemna dla Narodowego Systemu Rozpoznania Satelitarnego z Radarem Syntetycznej Apertury (SAR). To rozwiązanie pozwoli Siłom Zbrojnym RP prowadzić rozpoznanie przez całą dobę, niezależnie od warunków pogodowych.
Pokazany również zostanie Taktyczny Ruter Radiowy 8, wykorzystujący koncepcję autonomicznej konfiguracji i redundancji zasobów sieciowych oraz kryptografii wielokrotnej. W ofercie znajdzie się też Terminal Satelitarny przeznaczony do zapewnienia komunikacji satelitarnej na szczeblu taktycznym z jednoczesnym dostępem do satelitów geostacjonarnych (GEO) i niskoorbitowych (LEO).
Na stoisku zewnętrznym po raz pierwszy zaprezentowana zostanie cyfrowa aparatownia stanowiąca element Systemu Wisła – Mobile Communication Centre (MCC1) (Mobilne Węzły Łączności dla Wisły w fazie realizacji).
Kolejnym elementem wystawy będzie Kontener Wsparcia Technicznego, który powstał we współpracy z Raytheon Technologies Corporation w ramach realizacji Programu Wisła Support Equipment (WZŁ-1: Zakończenie programu Wisła Support Equipment).
W efekcie kontynuacji współpracy z amerykańskim przemysłem w II fazie programu Wisła na zewnętrznej ekspozycji znajdzie się nowoczesny, wielozadaniowy radar Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS) GhostEye. Radar zapewni Polsce większą zdolność wykrywania różnorodnych i zaawansowanych zagrożeń lotniczych oraz rakietowych. W ramach podjętych zobowiązań spółka będzie odpowiadała za serwis i naprawy układów chłodzenia radaru LTAMDS (Polska Grupa Zbrojeniowa w II fazie programu Wisła).
Informacja prasowa
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.