Przedstawiciele koreańskiego koncernu podkreślają, że otwarcie biura jest strategicznym posunięciem podkreślającym zaangażowanie firmy w intensyfikację współpracy z polskim przemysłem obronnym i Siłami Zbrojnymi RP od momentu powołania polskiej spółki Hanwha Aerospace Europe.
Prezentacja działalności koncernu Hanwha Aerospace w Polsce, podczas uroczystości otwarcia biura Hanwha Aerospace Europe w Warszawie / Zdjęcie: Hanwha Aerospace Europe, Mirosław Wójtowicz
Otwarcie Biura w Warszawie to kolejny krok w budowaniu stabilnych i opartych na współpracy relacji pomiędzy naszą firma a Polską. Nowe biuro w Warszawie będzie centralnym punktem kontaktowym dla partnerów biznesowych, instytucji rządowych i lokalnych przedsiębiorstw przemysłu obronnego. Hanwha Aerospace zdecydowała się otworzyć biuro w Polsce, aby ściślej współpracować z polskimi interesariuszami, zacieśniać relacje handlowe i realizować ambitne projekty w sektorze obronnym. Biuro będzie także służyć jako centrum zwiększania zasięgu biznesowego w innych częściach Europy
– powiedział Billy BooHwan Lee, szef Hanwha Aerospace Europe.
Jednym z głównych celów warszawskiego biura jest dalsza integracja projektu dostawy systemów artyleryjskich , w tym systemu wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej Homar-K oraz zaawansowanych technologii związanych z samobieżna armatohaubica K9A1, które są dostarczane do Sił Zbrojnych RP. Biuro będzie także koordynować rozwój projektów związanych z energetyką, systemami bezzałogowymi, okrętami podwodnymi i innowacyjnymi technologiami, które Hanwha Aerospace zamierza wprowadzić na polski rynek przemysłu obronnego.
Armatohaubica K9 należąca do Sił Zbrojnych RP / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak, MILMAG
W związku z otwarciem biura w Warszawie, spółka podkreśla swoje zaangażowanie w długoterminową współprace z Polską, obejmującą nie tylko dostawy sprzętu ale także transfer technologii, specjalistyczne szkolenia i rozwój potencjału polskiego przemysłu obronnego.
Pierwsza wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa K239 Chunmoo na podwoziu Jelcz P882.57 TS T45 K-MLRS 8×8 opracowana dla programu Homar-K / Zdjęcie: Hanwha Aerospace
Spółka Hanwha Aerospace Europe poinformowała także, iż w niedługim czasie, w okolicach Warszawy zostanie otwarte centrum logistyczne i magazyn części oraz podzespołów do armatohaubic K9. Będzie wspierać eksploatację i obsługę techniczną nie tylko pojazdów będących wyposażeniem Sił Zbrojnych RP, ale także innych użytkowników koreańskich systemów artyleryjskich w naszym regionie.
Trwają także szkolenia polskiego personelu technicznego, który przejmie niebawem obsługę techniczna polskich armatohaubic K9 od techników z Korei, którzy obecnie zapewniają wsparcie techniczne eksploatacji tych pojazdów.
Na podstawie relacji prasowej.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.