Wyjątkowy CZ Bren 2 MS
Jest to pierwszy z zapowiedzianych w 2024 roku karabinków samopowtarzalnych Bren 2 MS limitowanej edycji, upamiętniającej wstapienie Republiki Czeskiej do NATO (12 marca 1 999 roku). Nie jest to kolejny standardowy karabinek z naniesionym grawerem – wyjątkowy Bren skonfigurowany został z kompletem akcesoriów, a następnie wykończony razem z nimi w dwukolorowym, geometrycznym kamuflażu pustynnym (Cerakote).
Konfiguracja karabinka cechuje się:
- lufą długości 11 cali (279 mm),
- manipulatorami z duraluminium,
- powiększonym napinaczem zamka,
- długim łożem z systemem M-LOK oraz spodnią szyną Picatinny,
- przedłużonym regulatorem gazowym,
- tłumikiem płomienia G.I.S. HP,
- montażem Spuhr RDF 20225K z kolimatorem Aimpoint T2 i powiększalnikiem 3XMag-1.
Każdy z karabinków cechuje się wygrawerowanymi flagami Czech oraz NATO, podkreślającymi powód stworzenia tej limitowanej edycji. Łącznie wyprodukowanych zostanie w niej 25 karabinków, z czego każdy cechować się będzie unikatowym numerem seryjnym. Numery te odnoszą się do danej formacji Czeskich Sił Zbrojnych i jej misji zagranicznej.
Prezydent Republiki Czeskiej, Petr Pavel, złożył autograf na pierwszym karabinku limitowanej edycji o numerze seryjnym SE25-1999.
Pierwszy egzemplarz tej ekskluzywnej serii posiada wyjątkową wartość symboliczną. Jego numer seryjny SE25-1999 upamiętnia rok, w którym Republika Czeska przystąpiła do NATO. Karabin zawiera również odniesienia do misji KFOR oraz 6. Kompanii Rozpoznawczej, podkreślając kluczowe momenty udziału Czech w operacjach wojskowych za granicą.
Ten unikalny karabin został osobiście podpisany przez Prezydenta Republiki Czeskiej, Petra Pavla. Przed objęciem urzędu Prezydent Pavel służył w armii, był członkiem Batalionu Rozpoznawczego, a następnie został Przewodniczącym Komitetu Wojskowego NATO.
Komunikat prasowy CZ
Karabinek o numerze seryjnym SE25-1999 sprzedany zostanie w aukcji charytatywnej, z której to zdobyte środki trafią na Fundusz Solidarności Wojskowej, który wspiera żołnierzy, weteranów wojennych oraz ich rodziny w obliczu trudnych wyzwań, a także na Fundację Policji i Straży Pożarnej.
Więcej informacji na oficjalnej stronie CZ. Dystrybutorem CZ w Polsce jest Hubertus Chodzież.
Przeczytaj także:
- Początek dostaw karabinków CZ Bren 2 Sicz do Sił Zbrojnych Ukrainy
- CZ Bren 2 produkowany w Ukrainie
- GIGN kupuje CZ Bren 2
- IDET 2025: Česká Zbrojovka zaprezentowała Brena 3
- Enforce Tac 2025: CZ Bren 3 – dobry kierunek rozwoju, ale kiedy dla cywili?
Współpraca reklamowa
