Broń do amunicji 7,62 x 51 mm przeszła już badania zakładowe. Dodatkowo Zaprezentowano tarnowskie karabinki na nabój pośredni 5.56 x 45 mm w różnych konfiguracjach. Zakłady Mechaniczne Tarnów rozwijają swoją modułową broń zarówno w wariantach samoczynnych jak i samopowtarzalnych. Karabinki i karabiny mogą być zasilane amunicją w kalibrze 5,56 mm, 7,62 mm, 6,5 mm oraz .338 Lapua Magnum ( MSPO 2022: Mobilny system zwalczania bezzałogowców od ZMT , Wiceminister obrony narodowej w ZMT ).
Jedną z największych nowości był demonstrator technologii karabinu w kalibrze 12,7 mm w układzie klasycznym. Modułowa broń, z łatwo-wymienną lufa ma być zasilana ze standardowych magazynków co ma uprościć eksploatację.
Na stoisku ZMT nie zabrakło moździerzy LMP 2017 w najnowszej odmianie LMC dostosowany do amunicji standardu NATO. W Kielcach zaprezentowano również moździerze dalekonośne LM-60D Na ekspozycji nie mogło również zabraknąć karabinów wyborowych w układzie bezkolbowym BOR oraz TOR oraz karabinów maszynowych UKM.