1 września, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, Rada Nadzorcza Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy powołała na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Edytę Szymańską. Zastąpiła ona pełniącą obowiązki na tym stanowisku Monikę Kruczek (członka zarządu i dyrektor techniczną), która w kwietniu br. zastąpiła Elżbietę Wawrzynkiewicz (Nowe władze ZM Bumar-Łabędy).
Rada Nadzorcza Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy powołała na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Edytę Szymańską / Zdjęcie: ZM Bumar-Łabędy
Edyta Szymańska ukończyła Wydział Ekonomiczno-Inżynieryjny w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Studia Podyplomowe MBA przy współpracy Ernst & Young na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Obecnie jest słuchaczem seminarium doktorskiego w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości (70 lat BUMAR – ŁABĘDY).
W latach 2009-2015, po uzyskaniu akredytacji w Centrum Wspierania Projektów Europejskich, pomagała firmom w pozyskiwaniu i rozliczaniu projektów europejskich w ramach regionalnych oraz ogólnokrajowych programów operacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w branży wysokich technologii w takich spółkach jak: Optimus, Prokom Software, a potem SPIN. Od ponad 10 lat działa na rynku energetycznym. Od 2016 związana jest z Fabryką Przewodów Energetycznych w Będzinie, pełniąc funkcje najpierw Dyrektora Handlowego i Prokurenta Spółki, a w ostatnim roku Prezesa Zarządu. Od 28 sierpnia 2020 pełniła także funkcję członka Rady Nadzorczej ZM Bumar-Łabędy.
Obecnie, ZM Bumar-Łabędy wchodzą w skład Konsorcjum Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), wraz z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi (WZM), Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM i spółką PCO, realizującego na zlecenie 1. Regionalnej Bazy Logistycznej (1. RBLog.) umowy o wartości 1,749 mld zł brutto na remont i modyfikację maksymalnie 318 czołgów T-72M1 do standardu T-72M1R z dostawami w latach 2019-2025. Jak dotąd dostarczono 55 wozów (8 w 2019, 28 w 2020, 15 w I kwartale 2021 i 4 w kwietniu 2021). Do końca roku powinno być ok. 90 (Amunicja ćwiczebna do T-72M1R i PT-91, MSPO2020: Wojsko pokazało Leoparda 2PL i T-72M1R).
ZM Bumar-Łabędy stoją również na czele, ze strony polskiej, programu modernizacyjnego 142 czołgów Leopard 2A4 do standardu 2PL/2PLM1. Program notuje opóźnienie, a jego wartość wzrosła do 3,29 mld zł brutto. Jak dotąd dostarczono wojsku 18 czołgów (Następne Leopardy 2PL po odbiorach).
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.