Mająca siedzibę w Łodzi i oddział w Dęblinie spółka jest liderem domeny lotniczej i ważną częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Kluczową działalnością WZL-1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców m.in. z rodziny Mi, silników rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów wojskowych i cywilnych.
Na XXX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, 6-9 września, pojawią się Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 z Łodzi
Podczas wrześniowych targów Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 zaprezentują usługi z zakresu: napraw głównych, obsługi i modernizacji śmigłowców rodziny Mi (Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24), silników lotniczych TW3-117, napraw i usprawnień agregatów lotniczych, obsług samolotów wojskowych oraz cywilnych, produkcji kompozytów, produkcji wiązek elektrycznych, pokryć galwanicznych i lakierniczych, metrologii, obróbki mechanicznej oraz badań nieniszczących.
Na stoisku spółki zaprezentowane zostaną modele śmigłowców: AW101, Mi-24, Mi-17, samolotu szkolno-treningowego M-346 Bielik, wiązki elektryczne projektowane i wykonywane przez WZL1, a także przykładowe wyroby kompozytowe. WZL1 zaprezentuje również trójstopniowy suborbitalny system rakietowy (TRS) do wynoszenia ładunków badawczych, tworzony przez Konsorcjum w składzie: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 – lider, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU) oraz Zakład Produkcji Specjalnej (ZPS) Gamrat. Celem przedsięwzięcia jest wyniesienie 40 kg ładunku ponad Linię Kármána.
Na tle konkurencji spółkę wyróżniają nowoczesne metody zarządcze, zgodne ze światowymi standardami zaplecze techniczno-produkcyjne, kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży oraz doskonale przygotowana kadra specjalistów.
Spółka nieustannie się rozwija. Od kilku lat w WZL-1 modernizowana jest infrastruktura. Tylko w ostatnim czasie na terenie firmy pojawiły się nowe obiekty takie jak: hangar lotniczy, hala produkcyjna, lądowisko dostosowane do pracy w nocy, czy Centrum Badań i Rozwoju wraz z Centrum Badań Nieniszczących. W Zakładach funkcjonuje również system Lean Management, który wpływa na udoskonalenie procesów produkcyjnych.
Wszystko to pozwala spółce na utrzymanie stabilnej i mocnej pozycji na rynku oraz realizowanie wszystkich zobowiązań, w tym tych dotyczących programów narodowych, w których WZL-1 uczestniczy, takich jak śmigłowców ratownictwa bojowego i zwalczania okrętów podwodnych (CSAR ZOP), bezzałogowych systemów powietrznych klasy mini Wizjer, systemu obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła czy śmigłowców uderzeniowych Kruk.
Informacja prasowa
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.