Pod koniec marca Ministerstwo Obrony Serbii poinformowało, że serbscy komandosi przetestowali bojowy, bezzałogowy pojazd naziemny Miloš. Szef resortu obrony Aleksandar Vulin, który był obecny podczas demonstracji możliwości nowej platformy, poinformował, że Miloš niezwłocznie zostanie wprowadzony na uzbrojenie (Zmodernizowany BVP M-80AB1, 2020-01-10).
Pojazd ma 1,72 m długości, 0,77 m szerokości i co najmniej 0,47 m wysokości w pozycji marszowej. Jak dotąd zbudowano kilka prototypów, z których każdy różni się niektórymi rozwiązaniami technicznymi. W Nikinci zaprezentowano go w konfiguracji seryjnej
W czasie demonstracji w Technicznym Centrum Eksperymentalnym Broni i Wyposażenia Wojskowego na poligonie w Nikinci przetestowano podstawowe uzbrojenie bezzałogowca. Pojazd przenosi 7,62-mm uniwersalny karabin maszynowy Zastava M86 (klon radzieckiego czołgowego PKT) oraz 40-mm granatnik automatyczny M16 o zasięgu rażenia do 350 m. W warunkach dobrej widoczności, Miloš będzie mógł operować do 2000 m od załogowego pojazdu dowodzenia i kontroli. Zasilanie ma pozwolić na 8 godz. jazdy po asfalcie lub 3-4 godz. jazdy w trudnym terenie.
Został wyposażony w kamerę dzienną o 30-krotnym powiększeniu, umożliwiającą wykrywanie obiektu wielkości człowieka do 1000 m oraz głowicę termowizyjną z 4-krotnym powiększeniem, zdolną do wykrycia obiektu o sygnaturze cieplnej człowieka z odległości 450 m. Operator Miloš ma do dyspozycji dalmierz laserowy o zasięgu wiązki 200 m oraz kamerę dzienno-nocną do kierowania torem jazdy.
Masa bez uzbrojenia wynosi 400 kg (z zapasem 500 sztuk amunicji 7,62 mm x 39 oraz nieujawnionej liczby granatów, masa wzrasta do 620 kg). Napędzany jest silnikiem elektrycznym, który zapewnia prędkość do 12,5 km/h / Zdjęcia: Ministerstwo Obrony Serbii
Pojazd jest na tyle wąski, aby móc przejechać np. przez standardowe drzwi o szerokości 80 cm, a napęd gąsienicowy i stosunkowo niska masa pozwolą na poruszanie się po schodach. Dlatego będzie mógł wspierać działania jednostek specjalnych podczas operacji w terenie zurbanizowanym. Będzie wykorzystywany także przez pododdziały rozpoznawcze.
Według Stefana Savića z Wojskowego Instytutu Technicznego (Vojnotehnički Institut, VTI) z Belgradu, członka zespołu badawczo-rozwojowego, głównym zadaniem dla tego pojazdu będzie ochrona personelu wojskowego. Miloš został opracowany w VTI z pomocą spółki PPT Namenska w oparciu o zaprezentowany w 2009 bezzałogowiec Milica. Przy okazji ujawniono, że pojazd zaprezentowano podczas zamkniętej prezentacji lokalnym i zagranicznym delegacjom w połowie 2019 (Serbia odbiera zestawy Pancyr-S1, 2020-02-27).
Miloš ma wejść na uzbrojenie zreformowanych niedawno serbskich sił specjalnych. 21 grudnia 2019 zdecydowano o rozformowaniu utworzonej 29 września 2006 roku Brygady Specjalnej (Specijalna Brigada). W zamian, na bazie wchodzącej w jej skład batalionów (72. Batalionu Rozpoznawczego-Dywersyjnego (Commando) i 63. Batalionu Spadochronowego) utworzono osobne brygady: 72. Brygadę Operacji Specjalnych (72. brigada za specijalne operacije) i 63. Brygadę Spadochronową (63. Padobranskа brigada) (Więcej serbskich komandosów, 2020-01-05).