21 kwietnia Grupa WB poinformowała, że wchodząca w jej skład spółka Radmor z Gdyni dostarczyła sprzęt nadawczo-odbiorczy do wojsk lądowych jednego z państw regionu Afryki Środkowej. Dostawy objęły działające w gorącym klimacie równikowym radiostacje taktyczne 3501 i osobiste R35010 oraz repeatery BS3501/1.
Wchodząca w skład Grupy WB spółka Radmor z Gdyni dostarczyła sprzęt nadawczo-odbiorczy do wojsk lądowych jednego z państw regionu Afryki Środkowej
Spółka Radmor od wielu lat prowadzi aktywne działania na rynkach Azji i Afryki. Zaowocowały one we wcześniejszych latach sprzedażą sprzętu łączności do odbiorców instytucjonalnych w Malezji, Indonezji i Bangladeszu. O najnowszym zamówieniu do Indonezji informowano nie tak dawno, bo 16 kwietnia br. (Kolejne radiostacje Radmor dla Indonezji).
Nowoczesne radiostacje wytwarzane w Gdyni zostały w 2021 dostarczone również do wojsk lądowych jednego z państw Afryki Środkowej. Siły zbrojne zamówiły głównie środki łączności będące osobistym wyposażeniem żołnierzy. Radmor dostarczyła do afrykańskiego odbiorcy najnowszy wariant radiostacji taktycznych VHF 3501 z szyfrowaniem AES256 i hoppingiem częstotliwości oraz radiostacje osobiste krótkiego zasięgu R35010.
Ze względu na ukształtowanie terenu w kraju odbiorcy, klient zdecydował się także na zakup repeatera BS3501/1. Wykorzystanie tego urządzenia o mocy wyjściowej 50 W zwiększa zasięg łączności VHF dla radiostacji pracujących w trudnych lokalnych warunkach.
Radiostacja R35010 jest niewielkim i bardzo lekkim urządzeniem przeznaczonym do natychmiastowego użycia. Służy do zapewnienia łączności między członkami drużyny lub zespołu bojowego w niewielkich sieciach radiowych. R35010 pracuje w paśmie częstotliwości 2405-2480 MHz. Radiostacja działa w systemie z rozpraszaniem widma DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum) z impulsowym odbieraniem i nadawaniem informacji. Dzięki temu znacząco zmniejsza się ryzyko wykrycia transmisji przez przeciwnika. R35010 może mieć wbudowane szyfrowanie AES, odbiornik GPS i być wyposażona w bezprzewodowy włącznik Push-To-Talk (PTT).
Dostawy objęły działające w gorącym klimacie równikowym radiostacje taktyczne 3501 i osobiste R35010 oraz repeatery BS3501/1 / Zdjęcia: Grupa WB
W danej sieci mogą nadawać jednocześnie cztery radiostacje, przy nieograniczonej liczbie odbiorców. R35010 pozwala na połączenia konferencyjne i może zostać dostosowana do komunikacji w ośmiu niezależnych grupach. Urządzenie pozwala tworzyć do 64 różnych sieci radiowych pracujących na tej samej częstotliwości. Dodatkowa funkcja grupowości daje możliwość ustanawiania sieci o różnorodnych strukturach, w tym hierarchicznych.
Radiostacja może być używana do simpleksowej cyfrowej łączności fonicznej z włączaniem nadawania przy pomocy wbudowanego lub bezprzewodowego przycisku PTT; simpleksowej łączności z automatyczną retransmisją; lub dupleksowej cyfrowej łączności foniczna (tryb konferencyjny) z włączaniem nadawania przez PTT lub głos (VOX), z możliwością jednoczesnej transmisji danych (19,2 kb/s).
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.