20-22 października w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie odbędzie się IV edycja Ogólnopolskiego Kongresu Naukowo-Technicznego Safe Place 2021. Główną tematyką wydarzenia będzie bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej – dobre praktyki i rekomendacje. Magazyn Militarny MILMAG jest jednym z patronów medialnych kongresu.
Magazyn Militarny MILMAG objął patronatem medialnym IV edycję Kongresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego budynków użyteczności publicznej – Safe Place 2021, który odbędzie się 20 -22 października w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie / Grafika: WAT
Wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody 70. rocznicy utworzenia Wojskowej Akademii Technicznej oraz 10. rocznicy powołania nauk o bezpieczeństwie w Polsce. Jest kierowane do przedstawicieli instytucji bezpieczeństwa narodowego, administracji rządowej i samorządowej oraz ośrodków naukowych i eksperckich. Jest to wydarzenie kategorii B2B, zatem również jest kierowane do potencjalnych partnerów technicznych oraz medialnych.
Kongres Safe Place 2021 został objęty honorowym patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Komisji Nadzoru Finansowego oraz unijnego CEPOL-u, a wśród współorganizatorów znalazły się między innymi Żandarmeria Wojskowa, Polska Izba Ochrony czy Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Merytorycznie Kongres wzmocni Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Polski Komitet Normalizacyjny.
W tym roku, aby maksymalnie uatrakcyjnić Kongres, organizator zdecydował się na trzydniowe obrady oraz część praktyczną w formie warsztatów i różnego rodzaju konkursów z nagrodami. Zaplanowano też aż 15 nowych, specjalistycznych paneli, które będą prowadzone przez współorganizatorów, przy udziale ekspertów z kraju i zagranicy. W trakcie Kongresu przewidziany jest pokaz najnowszych rozwiązań w zakresie sprzętu kontrterrorystycznego (Policja i Wojsko Polskie) oraz zabezpieczeń technicznych, a także szereg atrakcji kulturalno-integracyjnych jak uroczysty bankiet czy występ artystyczny akademickiego chóru.
Ze względu na wciąż obecne zagrożenie epidemiczne w tym roku przyjęto najbardziej pewną – hybrydową formę Kongresu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami można spotkać się w gronie ograniczonej liczby uczestników wraz z nieograniczoną liczbą zaszczepionych przeciwko COVID-19. Organizatorom zależy na tym, by w obiektach kongresowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zgromadzili się wszyscy zainteresowani. Pozostałe osoby, które nie zdążą, lub nie zostaną zakwalifikowane w formule stacjonarnej, będą mogły wziąć udział w Kongresie online. Ta formuła obrad zostanie przeprowadzona równolegle i wprowadzona, gdy będzie taka konieczność.
Kongres rozpocznie się uroczyście w Klubie WAT w środę, 20 października o godzinie 9.00. Później, zgodnie z agendą Kongresu, rozpoczną się tradycyjnie obrady oraz panele eksperckie, które w tym roku będą trwać 3 dni. Nowością będą również warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników będzie miał możliwość udziału w czterech kolejno zaprogramowanych panelach praktycznych, prezentujących kwestie zapewnienia bezpieczeństwa i reagowania w przypadku zamachu, z elementami pierwszej pomocy włącznie. Wśród uczestników spotkań warsztatowych zostaną rozlosowane ciekawe pamiątki konferencyjne.
W trakcie trwania trzydniowych obrad, prócz wspomnianej części praktycznej, zaplanowane są równoległe panele merytoryczne. Będziemy podejmowali dyskusje między innymi na tematy ochrony obiektów, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, czy nawet zagrożeń w cyberprzestrzeni.
Szczegóły wydarzenia na stronie: https://safeplace.edu.pl/
Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/4VLYdfwBU