PSO Maskpol oraz współpracujące z nim firmy wielokrotnie dowiodły, iż potrafią skutecznie i terminowo dostarczyć zamówioną, niezbędną w danym okresie liczbę mundurów polowych. Tak było, mimo trudności, również w czasie pandemii w latach 2020-2021, tak było w pierwszym okresie po wybuchu wojny w Ukrainie, tak jest obecnie kiedy zamówienia mundurów są najwyższe w okresie ostatnich kilkunastu lat (21. Brygada Strzelców Podhalańskich testuje nowe umundurowanie, Umowa na nową halę produkcyjną PSO Maskpol w Konieczkach).
Obecny stan jest efektem bardzo dobrej współpracy polskich firm z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych, świadomej polityki lokowania kontraktów kierowanych do polskiego przemysłu, co umożliwia inwestycje i utrzymanie tysięcy miejsc pracy (Koniec badań hełmu HBT-02).
Bieżące dostawy mundurów polowych realizowane są w 100% w oparciu o krajowy potencjał produkcyjny, pozwalają utrzymywać ok. 1,5 tys. miejsc pracy w zakładach konfekcyjnych i włókienniczych w różnych częściach Polski, w tym w regionach, gdzie każde 50 czy 100 miejsc pracy ma duże znaczenie dla lokalnego rynku i mieszkańców (Podsumowanie 2023 roku w PSO Maskpol: Rekordowe obroty i inwestycje).
PSO Maskpol i współpracujące z nim firmy zadeklarowały zwiększenie mocy produkcyjnych na lata następne, nie widząc przeszkód organizacyjnych czy kadrowych, żeby zapewnić zwiększenie produkcji w przypadku zaistnienia takiej potrzeby (Lekki hełm ochronny LHO-01 z PSO Maskpol – dla kogo?, Automatyzacja linii produkcyjnych w PSO Maskpol).
Informacja prasowa