31 maja 2023. Boeing świętował otwarcie nowej siedziby Boeing Distribution Services (BDSI) na terenie Panattoni Park Rzeszów Airport III. Obiekt ponad dwukrotnie zwiększa powierzchnię do magazynowania części w porównaniu z poprzednią lokalizacją i zwiększa zakres działalności Boeinga w Dolinie Lotniczej – wyjątkowym ośrodku przemysłowym, który skupia większość przemysłu lotniczego w Polsce (Pomostowe Apache dla Polski).
Nowa lokalizacja umożliwia wprowadzenie zaawansowanych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb procesów wysyłki i pakowania, które skracają czas dostaw dla klientów komercyjnych i wojskowych w tym: linii lotniczych, producentów oryginalnego wyposażenia oraz dostawców usług związanych z obsługą techniczną i remontami statków powietrznych (Boeing Engineering rozpoczyna współpracę z Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa).
Naszym celem jest rozszerzenie działalności Boeinga w tętniącym życiem regionie Podkarpacia i całej Europie, tworząc nowe miejsca pracy i możliwości dla partnerstw przemysłowych – mówi Dr Michael Heidinger, Prezes Boeinga na Niemcy, Beneluks oraz Europę Środkową i Wschodnią.
Boeing Distribution Services działa w Polsce od 2005 roku i obsługuje ponad 200 klientów z sektora lotnictwa wojskowego i cywilnego. Centrum logistyczne w Rzeszowie jest drugim co do wielkości centrum dystrybucyjnym Boeinga w Europie, po centrum materiałów chemicznych i specjalistycznych w Hensteadt-Ulzburg w Niemczech (ThinkYoung i Boeing uruchomiły pierwszą szkołę kodowania dla ukraińskich nastolatków).
W październiku 2022 roku Boeing otworzył supernowoczesne centrum w Hensteadt-Ulzburg w Niemczech – jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów firmy. Centra logistyczne w Niemczech i w Polsce pomogą firmie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na części i usługi lotnicze w całej Europie (Jeppesen w Gdańsku przyjmuje nazwę Boeing Poland).
Koncentrujemy się na dalszym rozwijaniu naszych zdolności w zakresie składowania i dystrybucji poprzez wykorzystywanie i rozbudowę naszej globalnej sieci – mówi William Ampofo, wiceprezes ds. części, usług dystrybucyjnych oraz łańcucha dostaw w Boeing Global Services. To dodatkowo wzmacnia naszą zdolność do dostarczania produktów i usług, których potrzebują nasi klienci we właściwym czasie i miejscu.
Zróżnicowana oferta Boeinga obejmuje ponad 15 milionów części. Dodatkowo, firma zapewnia dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi i niezależne od platform rozwiązania, które zmniejszają koszty i ryzyko dla klientów produkcyjnych i posprzedażowych na całym świecie. Aby usprawniać obsługę kontrahentów, Boeing nieustannie dąży do dywersyfikacji swojej oferty poprzez inwestycje i rozwój regionalnych centrów dystrybucyjnych (Polska planuje zakup 96 śmigłowców szturmowych AH-64E Apache Guardian).
Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od ponad 30 lat. Pracownicy w biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają misję, którą jest rozwój, produkcja oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Boeing jest głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymuje silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem.
Informacja prasowa