Istniejąca od 1989 roku polska firma Delta Optical to uznany producent sprzętu optycznego. Z jego produktów – m.in. lornetek i lunet z serii Titanium, Entry od lat korzystają m.in. ornitolodzy, astronomowie czy hobbyści. Firma zaopatruje także służby mundurowe, a także ratowników TOPR, dla których są wyłącznym dostawcą sprzętu optycznego.
Podczas tegorocznego MSPO Delta Optical zaprezentowała dwie lunety do broni: Delta Stryker HD 3,5-21×44, przeznaczoną do strzelectwa precyzyjnego oraz lunetę biegową Delta Stryker HD 1-10×28. Pierwsza z nich wyróżnia się wyposażeniem w nową siatkę celowniczą DPRC-1.
Natomiast biegowa luneta Delta Stryker 1-10×28 jest przeznaczona do strzelectwa sportowego. Wyposażona została również w nową, dedykowaną siatkę SDOG-1 o kilku opcjach podświetleniach. Dźwignię pokrętła regulacji przybliżenia zamontować można w jednej z dwóch pozycji, co pozwala na bardziej ergonomiczne dostosowania do wymagań użytkownika.
Oferta termowizorów firmy poszerzyła się natomiast o model Pulsar Telos XP50. Monokular charakteryzuje się najwyższą czułością termiczną NETD <18 m, gwarantującą jeszcze precyzyjniejsze rozpoznanie detali nawet podczas niekorzystnych warunków astronomicznych, a także najwyższej jakości sensorem o rozdzielczości 640×480 i wielkości piksela 17 µm. Zastosowany obiektyw o światłosile f/1.0 i ogniskowej 50mm gwarantuje doskonałą jakość obserwacji oraz detekcję obiektów o wielkości człowieka na dystansie do 1800m
– Nowoczesna, wysoce ergonomiczna konstrukcja tubusu wykonanego z najwyższej jakości materiałów, a także przemyślany rozstaw przycisków sterowania, zapewni użytkownikowi najwyższy komfort i prostotę użytkowania.– podaje producent.
Urządzenie ma stopień wodoodporności IPX7 co oznacza całkowitą wodoszczelność (zanurzenie w wodzie do 1 metra na 30 minut).
Zainteresowanie odwiedzających budziła także lornetka z popularnej linii Titanium. Prezentowany model to ML 10×50 – profesjonalna lornetka z wbudowaną siatką dalmierczą przeznaczona do obserwacji w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Wyróżnia się ona wysoką jakością wykonania oraz ergonomią użytkowania. Typowe wady optyczne, np. astygmatyzm, dystorsja, aberracja chromatyczna, koma, winietowanie zostały w tym modelu w znacznym stopniu wyeliminowane. Wysoka transmisja światła pozwala użytkować lornetkę w warunkach szczątkowego oświetlenia (np. o zmierzchu).
– Konstrukcja lornetki umożliwia łatwą wymianę przez użytkownika takich elementów, jak: osłony okularów i obiektywów, muszle oczne i pasek nośny, które wykonane zostały w sposób skutecznie zapobiegający zagubieniu (osłony okularów i obiektywów są przymocowane do obudowy lornetki za pomocą pasków) – zapewniają przedstawiciele firmy Delta Optical.
Dzięki wypełnieniu azotem lornetka jest także odporna na parowanie wewnętrzne, a jej uszczelnienie powoduje, że może pozostawać zanurzona na głębokość do 1 metra przez 30 min.
Jak podaje producent, obecnie Lornetka Delta Optical Titanium ML 10×50 znajduje się na wyposażeniu wszystkich jednostek Straży Granicznej w Polsce.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.