Autel Evo Max 4T
Najnowszy dron firmy Autel – EVO MAX 4T pozwoli pilotom na wykonywanie większości misji z zakresu inspekcji oraz akcji SAR z powietrza. Mnogość kamer oraz czujników wraz z inteligentnymi systemami automatycznych lotów sprawia, że EVO Max 4T może stać się rewelacyjnym narzędziem w branży przemysłowej.
Najważniejsze cechy:
- Kamera 48 MP z 10x Zoomem Optycznym i 160x Zoomem Cyfrowym
- Kamera termowizyjna o rozdzielczości 640 x 512 pikseli
- Kamera szerokokątna o rozdzielczości 50 MP
- Dalmierz laserowy o zasięgu 1,2km
- Stopień ochrony IP43
- Czas lotu do 42 minut
- Zasięg do 20 km
- Opcjonalny moduł RTK i Live Deck 2
- Wielokierunkowe unikanie przeszkód
Autel EVO Max 4T oferuje użytkownikom potężne technologie i zaawansowany stopień autonomii lotu. Autel EVO Max 4T jest wyposażony w nowy silnik Autosomy Engine, dzięki któremu ocenia skomplikowane warunki otoczenia, tworząc w czasie rzeczywistym trójwymiarowe trajektorie lotu, i w niezrównany sposób unika przeszkód. Zaawansowane czujniki umożliwiają loty w obszarach poza zasięgiem GPS, zaś niezwykle wydajna kamera termowizyjna daje zupełnie nowe możliwości rozpoznawania i śledzenia celów. Dzięki składanej, odpornej na warunki atmosferyczne konstrukcji, EVO Max 4T jest równie poręczny w transporcie, co wydajny w powietrzu.
W Autel EVO MAX 4T – 4 oznacza cztery czujniki, a „T” oznacza termowizję. Wbudowany radarowy dalmierz laserowy, kamera termowizyjna, kamera szerokokątna, i kamera z teleobiektywem sprawiają, że na pokładzie drona jest wszystko co przydaje się w profesjonalnej pracy z dronami.
Pierwszą kamerą światła dziennego jest sensor o rozdzielczości 48 MP z opcją 10-krotnego przybliżania optycznego i 160 przybliżania cyfrowego. z matrycą 1/2″, która pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 8K. Drugą jest szerokokątna kamera o rozdzielczości 50MP z algorytmem Moonlight 2.0, dzięki czemu operator może zarejestrować wyraźny, szczegółowy obraz w słabym oświetleniu.
Oprócz kamery RGB, dron posiada kamerę termowizyjną o rozdzielczości 640 x 512 pikseli i odświeżaniu o częstotliwości 30 Hz. Pilot może skorzystać z możliwości 16-krotnego przybliżenia cyfrowego dla kamery termowizyjnej, która posiada dodatkowo znane funkcje wspomagające pomiary takie jak: pomiar punktowy lub uśredniony.
Czwartym czujnikiem umieszczonym w dronie Autel EVO MAX 4T jest dalmierz laserowy. Wystarczy dotknąć cel na ekranie, aby szybko odczytać jego współrzędne i wysokość z odległości nawet 1,2 km.
EVO Max 4T to jedyny dron, który łączy w sobie tradycyjny system zobrazowania stereoskopowego z technologią radaru nadającego fale milimetrowe. Dzięki temu zintegrowany z dronem EVO Max 4T silnik Autel Autosomy Engine może dostrzegać obiekty z dokładnością do 0,5 cala (12,7 mm), eliminując martwe punkty i umożliwiając loty w warunkach słabego oświetlenia lub deszczu. Wydajność systemu unikania przeszkód zależy od prędkości ruchu drona, oświetlenia oraz warunków lotu i nie może zastępować odpowiedzialnych decyzji operatora drona.
Autel EVO Max 4T jest wyposażony w zaawansowane moduły sterowania lotem i algorytmy specjalnie zaprojektowane do przeciwdziałania oddziaływaniom elektromagnetycznym, radiowym, a nawet spoofingowi (fałszowaniu) sygnałów GPS. Dzięki temu Autel EVO Max 4T może w niezawodny sposób wykonywać loty w pobliżu linii energetycznych, obiektów infrastruktury krytycznej czy w terenie o skomplikowanym ukształtowaniu. Wydajność systemu unikania przeszkód zależy od prędkości ruchu drona, oświetlenia oraz warunków lotu i nie może zastępować odpowiedzialnych decyzji operatora drona.
Autel EVO Max 4T to zupełnie nowa platforma, odporna na wszelkie warunki pogodowe i tym samym oferująca zupełnie nowe, lepsze możliwości.
- Ochrona przed warunkami pogodowymi: IP43
- Maksymalny czas lotu: 42 min
- Odporność na prędkość wiatru: do 72,5 km/h
- Pułap lotu: 7000 m
- Zasięg transmisji obrazu: 20 km
Autel EVO Max 4T wyposażony zostanie w nowy system A-Mesh, umożliwiający autonomiczną komunikację między dronami, wymianę danych i współpracę. Silna ochrona przed zakłóceniami: EVO Max 4T może bezproblemowo wymieniać dane z dronami w pobliżu, w przeciwieństwie do tradycyjnej łączności o strukturze łańcuchowej. Jeśli jeden z dronów ulegnie awarii lub nieoczekiwanie przerwie komunikację, cały system reorganizuje się automatycznie, aby nadal przekazywać krytyczne informacje.
- Zastosowania poza zasięgiem widzenia: Dzięki sieci A-Mesh wiele dronów znajdujących się w pobliżu może pełnić rolę przekaźników danych, co znacznie podnosi skuteczność operacji BVLOS.
- Większy zasięg: Istnieje możliwość rozmieszczenia węzłów łączności statycznie, na wzniesieniach terenu lub masztach, dzięki czemu mogą w pełni pokryć wybrany obszar. Można również za pomocą roju dronów zrealizować mobilne punkty łączności, aby rozszerzyć zasięg całej grupy maszyn.
- Kontrola nad całą flotą: Wiele dronów może być sterowanych samodzielnie przez 1 operatora lub przez grupę operatorów jednocześnie, niezależnie od zasięgu sieci LTE.
System SkyLink 3.0 drona Autel EVO Max 4T ma 6 anten, 4 pasma częstotliwości, szyfrowanie AES-256 i opcjonalną integrację transmisji 4G LTE, dzięki czemu użytkownicy tego modelu mogą liczyć na najbardziej zaawansowane możliwości lotu w dotychczasowej generacji dronów EVO.
- Bardzo długi zasięg nadawania: EVO Max ma 6 anten, które umożliwiają lot na odległość nawet 20 km od naziemnego stanowiska sterowania.
- Najlepsza ochrona przed zakłóceniami: SkyLink 3.0 pracuje w czterech pasmach częstotliwości – 2,4 GHz / 5,2 GHz / 5,8 GHz / 900 MHz i płynnie przełącza się pomiędzy kanałami wejściowymi.
- Wysoka rozdzielczość i niskie opóźnienie: SkyLink 3.0 utrzymuje obraz na poziomie 1080 p / 60 kl./s z opóźnieniem poniżej 150 ms przy stałej szybkości transmisji rzędu 64 Mbps.
- Szyfrowanie danych: Przesył danych pełnym łączem i zapis w pamięci chroniony szyfrowaniem AES-256.
- Możliwość integracji 4G: Ta seria modelu EVO może być wyposażona w opcjonalny, wbudowany moduł 4G LTE do łączności na duże odległości.
- Planowanie z użyciem map 3D: Zaplanuj, opracuj i wykonaj plan misji z 3-wymiarowymi punktami orientacyjnymi na mapie 3D.
- Odtwarzanie misji: Po włączeniu tej funkcji możesz wykonać lot ręcznie lub półautonomicznie albo połączyć wiele misji w jedną. EVO Max 4T automatycznie zarejestruje kąty kamery i odtworzy misję, którą właśnie wykonano.
- Szybka misja: Podczas wykonywania misji można tworzyć tymczasowe „szybkie misje”, po czym zestawiać wiele takich misji cząstkowych w całość, co podnosi elastyczność operacyjną.
Aplikacja Enterprise umożliwia planowanie różnorodnych misji autonomicznych i półautonomicznych w ramach zadań z zakresu bezpieczeństwa publicznego, kontroli infrastruktury czy geodezji.
- Misje z punktami orientacyjnymi: Użytkownicy mogą dodawać punkty orientacyjne i w ten sposób elastycznie tworzyć niesystematyczne trajektorie lotu.
- Misja lotu po prostokącie: Za jednym kliknięciem można automatyczne wygenerować prostokątny obszar lotu.
- Misja po wielokącie: Możliwość automatycznego generowania wielokątnych obszarów lotu za jednym kliknięciem.
- Fotografia skośna: Automatyczne planowanie 5 grup tras (1 ortogonalna + 4 skośne) wedle obszaru lotu zadanego przez użytkownika.
- Misja po spirali: Ułatwia zadania poszukiwawczo-ratownicze w zadanym obszarze dzięki trajektorii lotu po spirali.
- Misja w korytarzu: Możliwość intuicyjnego i skutecznego planowania misji w korytarzach lotu wzdłuż dróg, rzek, rurociągów, linii energetycznych i innych wąskich obszarów o dużej długości.
- Terrain Follow: dostosowanie do terenu: Dron utrzymuje względnie stałą wysokość nad podłożem, które jest nierówne lub pochyłe.
- Automatyczne generowanie misji i rejestracja danych: Automatyczne tworzenie trajektorii poprzez dodawanie punktów granicznych regionów za pomocą kropek lub importując pliki KML.
- Skanowanie w pionie: Pomiary pionowe fasad budynków, ścian odkrywek czy też masztów i anten.
Platforma programistyczna Autel SDK to rozwiązanie otwarte, które pozwala programistom i kontrahentom ograniczyć koszty produkcji oprogramowania i sprzętu oraz wspólnie stworzyć nowy ekosystem branżowy.
- Mobile SDK: Open UX SDK (na iOS i Android) umożliwia wywoływanie gotowego, interaktywnego interfejsu użytkownika.
- Payload SDK: Zunifikowane standardy interfejsów pozwalają korzystać z mocowań wyposażenia pokładowego od innych producentów, np. do mikrofonów czy detektorów gazu.
- Cloud SDK: Umożliwia zdalne nadawanie na żywo oraz sterowanie dornami i gniazdami Nest za pośrednictwem platform lub stron internetowych innych producentów.
Kontroler z wbudowanym ekranem Autel V3:
- Wyświetlacz czytelny w świetle dziennym: 7,9 cala, jasność maksymalna 2000 nitów, rozdzielczość 2048 × 1536.
- SuperDownload: Możliwość pobierania nagrania filmowego z drona na urządzenie mobilne z maksymalną prędkością 20 MB/s.
- Funkcjonalny interfejs: Porty HDMI umożliwiają podłączenie do wyświetlaczy lub monitorów innych producentów.
- Interfejs USB umożliwia doposażenie w moduł 4G.
- Bardzo długi czas pracy akumulatora: Maks. 4,5 h ciągłej pracy.
- Ładowanie wyczerpanego akumulatora w 2 h.
- Pamięć lokalna: Wbudowana pamięć masowa 128 GB umożliwia korzystanie z aplikacji innych firm i zapis multimediów.
Dodatkowe akcesoria:
- Live Deck 2: Możesz przesyłać obraz i dane z lotu na żywo innym uczestnikom operacji, aby zwiększyć świadomość sytuacji i ułatwić podejmowanie krytycznych decyzji, nawet poza zasięgiem sieci LTE. Dron EVO Max 4T współpracuje z platformą Live Deck 2,0, wyposażoną w różne standardy wyjść transmisji strumieniowej do monitorów, a także do wielu smartfonów podłączonych do Wi-Fi.
- Moduł RTK: Daje dostęp do danych pozycyjnych z dokładnością na poziomie centymetrów, umożliwiając odwzorowanie położenia – system ten ogranicza oddziaływanie zakłóceń elektromagnetycznych, co ułatwia loty w pobliżu elementów infrastruktury krytycznej.
EVO II Dual 640T V3
Dron Autel EVO II Dual 640T V3 to zaawansowany quadrocotper z serii Enterprise wyposażony w nowy czujnik termowizyjny o wysokiej rozdzielczości z wieloma rodzajami pomiarów, 50 MP aparat światła widzialnego oraz system transmisji SkyLink 2.0.
Najważniejsze cechy:
- Kamera termowizyjna o rozdzielczości 640 x 512 pikseli i częstotliwości odświeżania 25 Hz
- 50 MP aparat światła widzianego z sensorem 0,8″ i technologią Moonlight Algorithm 2.0
- System transmisji SkyLink 2.0 o zasięgu 15 km
- System unikania przeszkód 360 stopni
- Czas lotu do 38 minut
- Odporność na wiatr o prędkości 12 m/s
- Zasięg do 20 km
- Opcjonalny moduł RTK i Live Deck 2
- Wielokierunkowe unikanie przeszkód
Dron Autel EVO II Dual 640T V3 został wyposażony w zupełnie nową kamerę termowizyjną o wysokiej rozdzielczości 640 x 512 pikseli z wysoką częstotliwością odświeżania 25 Hz. Sensor z obiektywem o ogniskowej 13 mm oraz 16-krotnym zoomem cyfrowym znacznie ułatwia obserwację celów z dalekiej odległości. Kamera wykorzystuje nowy algorytm przetwarzania obrazu, dzięki czemu szczegóły termiczne są wyraźniejsze i bardziej dostrzegalne niż w przypadku innych opcji o podobnej rozdzielczości i sprzęcie.
Kamera termowizyjna drona Autel EVO II Dual 640T V3 posiada kilka trybów pomiaru temperatury:
- Centralny pomiar temperatury – wyświetlanie temperatury w czasie rzeczywistym w środkowej części ekranu;
- Punktowy pomiar temperatury – po dotknięciu ekranu aparatury temperatura wybranego obiektu zostanie wyświetlona w czasie rzeczywistym;
- Regionalny pomiar temperatury – uzyskaj dynamiczny widok średniej temperatury, maksymalnej temperatury i minimalnej temperatury wyświetlanej w wybranym obszarze.
Kamera termowizyjna posiada aż 10 palet kolorów:
- White Hot
- Cold and Hot
- Rainbow
- Enhanced Rainbow
- Ironbow
- Lava
- Arctic
- Searing
- Gradation
- Heat Detection
Oprogramowanie pozwala na wyświetlanie obrazu w trybie Picture-in-Picture. Połączenie obrazu z kamery światła widzialnego i termowizyjnej ułatwia użytkownikom interpretację danych i pomaga w podejmowaniu krytycznych decyzji.
Kamera termowizyjna drona Autel EVO II Dual 640T V3 posiada automatyczny alarm śledzenia temperatury w czasie rzeczywistym i może informować na bieżąco użytkownika o odchyłkach od normy. Oprogramowanie za sprawą dedykowanych algorytmów sztucznej inteligencji dba o odpowiednią regulację jasności, kontrastu i szczegółów obrazu w czasie rzeczywistym. System podświetla wszelkie obiekty znajdujące się w docelowej temperaturze. Dron wykorzystuje narzędzie do analizy termicznej w podczerwieni IRPC Tool. Jest to bezpłatny program do analizy pomiarów temperatury zostało opracowane specjalnie dla 640T i umożliwia użytkownikom szybkie importowanie obrazów, edytowanie i analizowanie pomiarów temperatury oraz generowanie szczegółowych raportów do udostępniania i współpracy.
Czujnik RYYB drona Autel EVO II Dual 640T V3 jest wyposażony w algorytm Moonlight Algorithm 2.0, który zapewnia doskonałą redukcję szumów w ograniczonych warunkach oświetleniowych, dodatkowo ulepszając 50-megapikselową kamerę, aby zapewnić użytkownikom więcej szczegółów dla lepszej kryminalistyki i analizy. 0,8-calowy przetwornik obrazu RYYB CMOS EVO II Dual 640T V3 oferuje do 144%~233% większą powierzchnię w porównaniu do konkurencyjnych przetworników 1/2″ lub 1/2,3″, zapewniając maksymalną szczegółowość w warunkach oświetlenia o wysokim kontraście. Technologia czujników RYYB odchodzi od kamer RGB, oferując do 40% większą czułość na światło w słabych warunkach oświetleniowych. Nigdy nie trać z oczu obiektów dzięki połączeniu technologii PDAF (autofokus z detekcją fazy) i CDAF (autofokus z detekcją kontrastu) dla szybkiego i dokładnego śledzenia.
Dron Autel EVO II Dual 640T V3 do komunikacji z kontrolerem wykorzystuje innowacyjny system łączności SkyLink 2.0 o zasięgu do 15 km. Rozwiązanie pozwala na płynne przesyłanie obrazu o rozdzielczości QHD z wykorzystaniem łączności 2,4 GHz, 5,8 GHz oraz 900 MHz. System SkyLink 2.0 obsługuje trójzakresową łączność z automatyczną zmianą częstotliwości dla maksymalnej ochrony przed zakłóceniami.
Autel EVO II Dual 640T V3 wyposażono w zaawansowany system wykrywania i unikania przeszkód o 360-stopniowym zasięgu działania. Składa się on z 19 grup czujników, w tym 12 czujników wizualnych, głównej kamery, sensorów ultradźwiękowych, IMU i innych czujników, umożliwiających tworzenie trójwymiarowych map i planowanie ścieżki w czasie rzeczywistym.
Dron Autel EVO II Dual 640T V3 wyposażono w szereg opcji dodatkowych, które są przydatne podczas eksploatacji. Zaliczamy do nich:
- Szybkie przygotowanie do startu w mniej, niż minutę.
- Brak stref zakazu lotów (no flight zone)
- Brak wymuszania instalacji najnowszej wersji oprogramowania układowego
- Nie podlega przepisom ITAR
Flagowe parametry techniczne:
- Maksymalny czas lotu do 38 minut
- Zasięg transmisji danych do 15 km
- Odporność na wiatr o prędkości 12 m/s
- Maksymalna prędkość lotu 20 m/s
- Maksymalny udźwig payloadu 920 g
Autel EVO II Dual 640T V3 dostarczany jest z kontrolerem Autel Smart Controller V3. Wyposażono go w 7,9-calowy ekran o jasności szczytowej aż 2000 nitów, który jest czytelny nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Technologia transmisji SkyLink 2.0 gwarantuje działanie na długich dystansach, nawet do 15 km, a także zwiększa odporność na zakłócenia dzięki trzypasmowemu przeskakiwaniu częstotliwości. Dostosowany system Android zapewnia dodatkową elastyczność dzięki aplikacjom innych firm, a stopień ochrony IP43 zapewnia działanie w każdych warunkach pogodowych.
Platforma programistyczna Autel SDK to rozwiązanie otwarte, które pozwala programistom i kontrahentom ograniczyć koszty produkcji oprogramowania i sprzętu oraz wspólnie stworzyć nowy ekosystem branżowy.
- Mobile SDK: Open UX SDK (na iOS i Android) umożliwia wywoływanie gotowego, interaktywnego interfejsu użytkownika.
- Payload SDK: Zunifikowane standardy interfejsów pozwalają korzystać z mocowań wyposażenia pokładowego od innych producentów, np. do mikrofonów czy detektorów gazu.
- Cloud SDK: Umożliwia zdalne nadawanie na żywo oraz sterowanie dornami i gniazdami Nest za pośrednictwem platform lub stron internetowych innych producentów.
Dodatkowe akcesoria:
- Live Deck 2: Możesz przesyłać obraz i dane z lotu na żywo innym uczestnikom operacji, aby zwiększyć świadomość sytuacji i ułatwić podejmowanie krytycznych decyzji, nawet poza zasięgiem sieci LTE. Dron EVO II Dual 640T V3 współpracuje z platformą Live Deck 2,0, wyposażoną w różne standardy wyjść transmisji strumieniowej do monitorów, a także do wielu smartfonów podłączonych do Wi-Fi.
- Moduł RTK: Daje dostęp do danych pozycyjnych z dokładnością na poziomie centymetrów, umożliwiając odwzorowanie położenia – system ten ogranicza oddziaływanie zakłóceń elektromagnetycznych, co ułatwia loty w pobliżu elementów infrastruktury krytycznej.
AgEagle eBee Vision
AgEagle eBee Vision, zaprezentowany w grudniu 2022, wszedł na rynek 6 września 2023 i został zaprojektowany specjalnie dla instytucji bezpieczeństwa publicznego oraz na potrzeby misji wywiadu, nadzoru i rozpoznania (ISR).
Umożliwi operatorom dronów wykonywanie misji obserwacyjnych, nawet w warunkach uniemożliwiających dostęp do nawigacji satelitarnej GNSS, oraz wykrywanie, śledzenie i geolokalizację obiektów i osób będących przedmiotem zainteresowania z bardzo dużą rozdzielczością nawet w nocy. Dron można przygotować do lotu zaledwie w 3 minuty i obsługuje go jeden operator.
- Transmisja wideo na żywo w jakości HD
- kamera RGB i termiczna
- 32-krotny zoom cyfrowy
- Do 90 minut czasu lotu
- Zasięg do 20 km (12 mil)
- Zgodny z NDAA
- Masa 1,6 kg (3,5 funta)
- Rozpiętość skrzydeł 120 cm (47,2 cala)
- Niska sygnatura akustyczna
- Niskie odbicie lustrzane
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.