Kaliber Shooting Festival
Kaliber Shooting Festival to odbywające się 27-29 maja bieżącego roku spore wydarzenie strzeleckie, mające miejsce na strzelnicy Marynino. W jego trakcie zostanie przeprowadzonych aż 7 zawodów i także:
– pokaz udzielania pierwszej pomocy,
– możliwość przetestowania broni na osi testowej,
– możliwość wyczyszczenia pod okiem profesjonalistów,
– namiot rusznikarski,
– przejście szkolenia ze strzelania dynamicznego – Strzelba IPSC pod okiem Sylwestra Jackowskiego (niedziela 28 maja 2023, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona).
Więcej informacji w artykule Kaliber Shooting Festival – zawody i nagrody w dwóch dniach strzeleckiej przygody – 27-29 V 2023(Kaliber Shooting Festival – zawody i nagrody w dwóch dniach strzeleckiej przygody – 27-29 V 2023).
Lista możliwej do przetestowania broni znajduje się natomiast w artykule Kaliber Shooting Festival – okazja do wypróbowania 30 sztuk broni(Kaliber Shooting Festival – okazja do wypróbowania 30 sztuk broni).
Zawody Steiner Sniper Challenge
Organizacją zawodów zajmują się:
- Legionowskie Towarzystwo Sportowe Sekcja Miłośników Broni – organizator,
- Kaliber Sp. z o.o. – współorganizator,
- Strzelnica Marynino Sp. z o.o. – współorganizator.
Terminy, zapisy:
Zawody odbędą się dnia 28 maja 2023 roku. Ich przebieg to:
– godz.9:30 – otwarcie zawodów, zapisy, odprawa techniczna,
– godz. 10:00 – rozpoczęcie strzelań,
– godz. 11:30 zakończenie przyjmowania zapisów (w dniu zawodów, biuro zawodów czynne do tej godziny).
Rejestracja odbywa się poprzez specjalną witrynę Legionowskiego Towarzystwa Sportowego (https://zawody.bron-lts.pl/?fbclid=IwAR16DX-0ZfmM-iRTIyrmrNDTXq8-jsnM92Jn0vXUXav8Qa66W8gx8ru46CQ)
Niniejszy opis konkurencji pochodzi z regulaminu zawodów (https://bron-lts.pl/download/regulamin-zawodow-steiner-sniper-challenge-kaliber-shooting-festival-28-maja-2023-r/), w którym poruszono też kwestie opłat, zgłoszeń i postanowień końcowych.
Konkurencja nr 1, 100 m
Konkurencja nr 1 strzelanie z karabinu centralnego zapłonu 100 m
Strzelanie z karabinu centralnego zapłonu na dystansie 100 m do tarczy określonej w regulaminie.
Czas: 10 minut.
Ilość strzałów:
– próbnych 3,
– ocenianych 10.
Czas na oddanie strzałów próbnych wliczony w czas konkurencji. Przed rozpoczęciem konkurencji zawodnikom przysługuje 5 minut na przygotowanie stanowiska i karabinu. Arkusz tarczowy składa się z 3 tarcz do strzałów próbnych i 10 tarcz do strzałów ocenianych. Zawodnik oddaje jeden strzał do każdej tarczy. Sumowane będą wszystkie punkty z tarcz ocenianych z jednego arkusza tarczowego zawodnika. W przypadku większej ilości przestrzelin niż 10 w tarczy ocenianej zostaną odliczone przestrzeliny o największej ilości punktowej.
Sumowane będą wszystkie punkty z tarcz ocenianych z jednego arkusza tarczowego zawodnika. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez kilku zawodników, o kolejności zajętych miejsc decydować będzie ilość 10-tek wewnętrznych następnie 10, 9, 8 itd. W przypadku niemożności rozstrzygnięcia kolejności miejsc w opisany wyżej sposób w przypadku miejsc I-III zarządzony zostanie jednostrzałowy baraż. Zawodnicy poniżej IV miejsca zostaną sklasyfikowani na tym samym miejscu.
Tarcza do pobrania ze strony: www.bron-lts.pl.
Specyfikacja broni (karabinów) centralnego zapłonu. Karabin sportowy centralnego zapłonu w kal. .223; .308; 7.62×39; 5.45×39; 7.62x53R(54R) powtarzalny lub samopowtarzalny (semi-auto) z dowolnymi przyrządami celowniczymi, dopuszczalna jest przednia podpora w postaci worka lub składanego dwójnogu. Tylna podpora jest zabroniona. Karabin musi mieć manualnie i mechanicznie obsługiwany mechanizm zapłonu. Przyrządy celownicze: optyczne lub przeziernikowe. Osady fabryczne lub wykonane na zamówienie, dociążenia lufy, stroiki, separatory i kompensatory są dozwolone. Systemy karabinu umieszczone na szynach i w tzw.”restach” są zabronione. Używanie ekwipunku/wyposażenia elektronicznego w jakiejkolwiek formie jest zakazane z wyjątkiem elektronicznego czasomierza (stoper, timer, minutnik, itp).
Postawa strzelecka: postawa leżąca.
Na stanowisku nie może być nic oprócz broni z osprzętem, amunicji, lunety i czasomierza. Telefony komórkowe zawodników muszą być wyciszone. Podczas trwania rozgrywki zawodnicy niebiorący w niej udział nie mogą zajmować wolnych stanowisk oraz przebywać w bliskiej odległości lub pośród strzelających zawodników.
Konkurencja nr 2, 200 m
Konkurencja nr 2 strzelanie z karabinu centralnego zapłonu 200m
Strzelanie z karabinu centralnego zapłonu na dystansie 200m do tarczy określonej w regulaminie.
Czas: 10 minut.
Ilość strzałów:
– próbnych 3,
– ocenianych 10.
Czas na oddanie strzałów próbnych wliczony w czas konkurencji. Przed rozpoczęciem konkurencji zawodnikom przysługuje 5 minut na przygotowanie stanowiska i karabinu. Arkusz tarczowy składa się z 3 tarcz w tym jeden do strzałów próbnych i 2 do strzałów ocenianych (3 tarcze do strzelań w konkurencjach karabinu sportowego i karabinu dowolnego). Zawodnik oddaje 3 strzały do tarczy do strzałów próbnych oraz po 5 strzałów do 2 tarcz do strzałów ocenianych.
W przypadku większej ilości przestrzelin niż 10 w tarczy ocenianej zostaną odliczone przestrzeliny o największej ilości punktowej. Sumowane będą wszystkie punkty z tarcz ocenianych z jednego arkusza tarczowego zawodnika. Sumowane będą wszystkie punkty z tarcz ocenianych z jednego arkusza tarczowego zawodnika. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez kilku zawodników, o kolejności zajętych miejsc decydować będzie ilość 10-tek wewnętrznych następnie 10, 9, 8 itd.
W przypadku niemożności rozstrzygnięcia kolejności miejsc w opisany wyżej sposób w przypadku miejsc I-III zarządzony zostanie jednostrzałowy baraż. Zawodnicy poniżej IV miejsca zostaną sklasyfikowani na tym samym miejscu.
Tarcza do pobrania ze strony: www.bron-lts.pl.
Specyfikacja broni (karabinów) centralnego zapłonu – jak w konkurencji 1.
Używanie ekwipunku/wyposażenia elektronicznego w jakiejkolwiek formie jest zakazane z wyjątkiem elektronicznego czasomierza (stoper, timer, minutnik, itp).
Postawa strzelecka: postawa leżąca. Na stanowisku nie może być nic oprócz broni z osprzętem, amunicji, lunety i czasomierza. Telefony komórkowe zawodników muszą być wyciszone. Podczas trwania rozgrywki zawodnicy niebiorący w niej udział nie mogą zajmować wolnych stanowisk oraz przebywać w bliskiej odległości lub pośród strzelających zawodników.
Konkurencja nr 3, 300 m
Konkurencja nr 3 strzelanie z karabinu centralnego zapłonu 300m
Strzelanie z karabinu centralnego zapłonu na dystansie 300m do tarczy określonej w regulaminie.
Czas: 10 minut.
Ilość strzałów:
– próbnych 3,
– ocenianych 10.
Czas na oddanie strzałów próbnych wliczony w czas konkurencji. Przed rozpoczęciem konkurencji zawodnikom przysługuje 5 minut na przygotowanie stanowiska i karabinu.
Dwie tarcze TS–2 (ISSF 20/50) jedna tarcza do 3 strzałów próbnych druga do strzałów ocenianych. Zawodnik oddaje 3 strzały do tarczy do strzałów próbnych oraz 10 strzałów do tarczy do strzałów ocenianych. W przypadku większej ilości przestrzelin niż 10 w tarczy ocenianej zostaną odliczone przestrzeliny o największej ilości punktowej. Sumowane będą wszystkie punkty z tarcz ocenianych z jednego arkusza tarczowego zawodnika. Sumowane będą wszystkie punkty z tarczy ocenianej z jednego arkusza tarczowego zawodnika. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez kilku zawodników, o kolejności zajętych miejsc decydować będzie ilość 10-tek wewnętrznych następnie 10, 9, 8 itd.
W przypadku niemożności rozstrzygnięcia kolejności miejsc w opisany wyżej sposób w przypadku miejsc I-III zarządzony zostanie jednostrzałowy baraż. Zawodnicy poniżej IV miejsca zostaną sklasyfikowani na tym samym miejscu.
Specyfikacja broni (karabinów) centralnego zapłonu – jak w konkurencji 1.
Postawa strzelecka: postawą leżąca. Na stanowisku nie może być nic oprócz broni z osprzętem, amunicji, lunety i czasomierza. Telefony komórkowe zawodników muszą być wyciszone. Podczas trwania rozgrywki zawodnicy niebiorący w niej udział nie mogą zajmować wolnych stanowisk oraz przebywać w bliskiej odległości lub pośród strzelających zawodników.
Nagrody
Klasyfikacja indywidualna:
- Miejsca I – III w każdej konkurencji: medale, dyplomy, vouchery do Sklepu Kaliber.
- Nagroda niespodzianka dla uczestnika zawodów w ramach konkursu TOMBOLA. Nagrodę można odebrać jedynie osobiście. W przypadku nieobecności zawodnika, nagroda przechodzi w ręce kolejnego zawodnika wytypowanego do jej odbioru. Regulamin TOMBOLI zostanie opublikowany na stronie organizatora.