Holsters HPE Poland
Rodzima firma z wieloletnim doświadczeniem
Siedziba firmy w Kielcach
Oferta
Katalog Holsters HPE Poland koncentruje się na trzech głównych dziedzinach:
- Osłony balistyczne
Holsters HPE Poland zajmuje się produkcją osłon balistycznych (zarówno miękkich jak i twardych) oraz kompatybilnych noszaków i kamizelek zintegrowanych.



- Wyposażenie anty-zamieszkowe
W skład oferowanego wyposażenia anty-zamieszkowego wchodzą wieloelementowe zestawy przeciwuderzeniowe, tarcze oraz kaski z przyłbicami.

- Miotacze gazu i środki ochronne
Oferowane miotacze gazu dzielą się na odmiany ręczne różnej wielkości (od modeli kieszonkowych po znacznie większe butle) i plecakowe zestawy wysokociśnieniowe.

Dodatkowo, Holsters HPE Poland oferuje także zróżnicowane akcesoria do swoich produktów, m.in. kabury, które przez wiele lat stanowiły trzon oferty firmy. Z kolei własne zakłady szwalnicze pozwalają na produkcję umundurowania, pasów, plecaków czy innych elementów oporządzenia.
Produkcja osłon balistycznych
Jak podaje Holsters HPE Poland, nad osłonami balistycznymi stale prowadzone są prace rozwojowe. Wewnątrz zakładu znajduje się m.in. własne laboratorium balistyczne, stanowiące kluczowy element procesu kontroli jakości. Za projekty odpowiada doświadczony zespół działu badań i rozwoju.
Priorytetowym klientem dla Holsters HPE Poland są siły zbrojne ze względu na posiadany potencjał produkcyjny. Przedsiębiorstwo informuje, że jako jedyne w Polsce wykorzystuje technologię HPPE (High Performance Polyethylene) w produkcji płyt balistycznych. Technologia ta pozwala na produkcję stosunkowo lekkich osłon, które wciąż spełniają normy NIJ. Jednocześnie technologia ta łączy się z mocami przerobowymi – w jednym dniu pracy możliwa jest produkcja nawet do 500 płyt balistycznych.
Holsters HPE Poland zaopatruje służby mundurowe
Mieszanki do armatek Tajfun IV dla Policji
Holsters HPE Poland jest dostawcą mieszanek do armatek pojazdów Tajfun IV. Kryzys na granicy z Białorusią, który rozpoczął się w 2021 roku, zintensyfikował te dostawy.
Wyposażenie dla Straży Granicznej
Funkcjonariusze Straży Granicznej zaopatrzeni zostali w liczne środki ochrony osobistej oraz osłony balistyczne w postaci kamizelek z płytami. Wraz z nimi dostarczono ręczne miotacze gazu – na podstawie doświadczeń opracowano nową serię Border Control o pojemności 650 ml.
- kamizelki kuloodporne – 500 sztuk dostarczonych w tym roku,
- miotacze wysokociśnieniowe: 2000 ml – ok. 250 sztuk i 6000 ml – około 100 sztuk,
- ręczne miotacze gazu 550 ml – około 2000 sztuk dostarczono już w tym roku.
- płyty kuloodporne o poziomie ochrony K4 według PN-V-87000:2011 – 800 sztuk.
W przeciągu następnych miesięcy dostarczone zostaną:
- tarcze przeciwuderzeniowe w ilości 250 sztuk (wrzesień),
- zestawy przeciwuderzeniowe w ilości 250 kompletów (wrzesień),
- hełmy kuloodporne typu High Cut – około 1000 sztuk (listopad).



Wojska Obrony Terytorialnej, Wojskowe Oddziały Gospodarcze i Regionalne Bazy Logistyczne
Dostawy dla wymienionych jednostek dotyczyły miotaczy gazów w odmianach wysokociśnieniowych i ręcznych:
- miotacze wysokociśnieniowe: 2000 ml – ok. 500 sztuk i 6000 ml – około 50 sztuk,
- ręczne miotacze gazu 550 ml – ponad 2000 sztuk dostarczonych w tym roku.
Żandarmeria Wojskowa
Żandarmerii Wojskowej dostarczono 2000 sztuk przyłbic przeciwuderzeniowych przystosowanych do montażu na hełmach kuloodpornych.

Sytuacja na granicy
Rosnąca aktywność na granicy
Straż Graniczna udostępniła dane statystyczne za I półrocze 2024 roku. Na odcinku granicy z Białorusią liczba zatrzymanych/ujawnionych przez Straż Graniczną cudzoziemców przekraczających/usiłujących przekroczyć granicę państwową wyniosła 1 581 osób. Jest to o 337% więcej niż w I półroczu 2023 roku (362 osoby).
Zagrożenia dla służb mundurowych
Członkowie służb mundurowych narażeni są na poważne obrażenia ciała w trakcie działań prewencyjnych, takich jak blokowanie wyłomów w zaporze. W mediach znaleźć można doniesienia o wykorzystaniu różnego rodzaju improwizowanej broni, od kamieni, przez kawałki drewna nabite gwoździami po noże. Stąd też potrzeba stosowania różnego rodzaju środków ochrony osobistej i przymusu bezpośredniego. Incydenty odbywają się często przy udziale grup nielegalnych imigrantów, co wymusza wykorzystania takich pojazdów jak wspomniany Tajfun IV. Warunki te wymusiły na służbach mundurowych znaczne wzmożenie procesów zakupowych wyposażenia.