Zarząd Fabryki Broni Łucznik-Radom wziął udział w spotkaniu z kadrą naukową Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej. W jego trakcie omówiono kolejne etapy współpracy pomiędzy instytucjami. Podczas wizyty przekazano też uczelni w celach dydaktycznych i badawczych kluczowe produkty radomskiego zakładu.
Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Fabryka Broni Łucznik-Radom i Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Warszawskiej zacieśniają współpracę naukową
Partnerstwo Fabryki Broni Łucznik-Radom i Politechniki Warszawskiej zapoczątkowane w kwietniu 2021 roku wchodzi na kolejny etap. Zacieśnienie współpracy będzie polegać na wymianie informacji, organizacji roboczych wizyt w siedzibach obu podmiotów połączonych z seminariami, warsztatami naukowo-technicznymi i badaniami, a także na wdrożeniach i zastosowaniu nowych technologii w szczególności w obszarze inteligentnych materiałów i zarządzania inżynierią produkcji.
Współpraca w kolejnych etapach obejmie także organizację specjalistycznych kursów i studiów podyplomowych, doktoratów wdrożeniowych, staży zawodowych i praktyk oraz promocję inicjatyw edukacyjnych skierowanych do studentów i absolwentów uczelni.
Podczas wydarzenia prezes zarządu Fabryki Broni Łucznik-Radom dr Wojciech Arndt przekazał na ręce dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego PW prof. dr hab. inż. Tomasza Chmielewskiego kluczowe produkty radomskiego zakładu:
- karabinek automatyczny MSBS Grot C16-FB-A1 kal. 5,56 mm x 45 mm wraz z modułami pozwalającymi na konwersję do wersji A2 oraz do układu bezkolbowego,
- karabinek samopowtarzalny MSBS Grot R20-FB-M1 kal. 5,56 mm x 45 mm (karabinek reprezentacyjny),
- karabinek szturmowy Beryl M96 wersja C kal. 5,56 mm x 45 mm,
- pistolet samopowtarzalny Vis 100 kal. 9 mm x 19.
Współpraca świata nauki i biznesu to naturalny czynnik rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw. Kooperacja naszej firmy z naukowcami z Politechniki Warszawskiej pozwala rozwijać nasze produkty i wprowadzać innowacje do Sił Zbrojnych RP. Fabryka Broni pogłębia dziś współpracę z wybitnymi specjalistami i liczymy, że dzięki temu uda nam się udoskonalić procesy konstrukcyjne i produkcyjne naszych wyrobów. Jesteśmy też pewni, że broń, którą przekazaliśmy Politechnice Warszawskiej pozwoli lepiej przygotować przyszłe kadry wielu polskich firm zbrojeniowych, w tym naszej radomskiej Fabryki Broni – powiedział dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni Łucznik-Radom.
Broń ma służyć warszawskiej uczelni do realizacji celów dydaktycznych i badawczych, tym samym prowadząc do stałego rozwoju i udoskonalania uzbrojenia Sił Zbrojnych RP.
Do tej pory brakowało nam najnowszego, aktualnego uzbrojenia żołnierzy polskich. Dzięki Fabryce Broni w Radomiu nasi studenci będą mogli zapoznać się z najnowszymi polskimi konstrukcjami, testować je i porównywać z innymi. Jesteśmy też przekonani, że zarówno nasze spostrzeżenia dotyczące produktów Fabryki Broni jak i wiedza z zakresu zarządzania inżynierią produkcji będą stanowić istotny wkład w dalszy rozwój polskiej myśli zbrojeniowej – powiedział Kierownik Zakładu Mechaniki i Techniki Uzbrojenia Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. prof. PW Mariusz Magier.
Informacja prasowa
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.