Koncern Kałasznikow uruchomił sklep internetowy, w którym mogą zamawiać broń odbiorcy indywidualni. Chętni mogą złożyć zamówienie na stronie internetowej kalashnikov.com. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, wskazać miejsce odbioru broni w wyznaczonym sklepie patronackim oraz wysłać zamówienie do rozpatrzenia i weryfikacji. Potwierdzenie wysyłane jest na wskazany adres e-mail, a następnie z kupującym kontaktuje się osoba odpowiedzialna za sprzedaż.
Koncern Kałasznikow uruchomił sklep internetowy, w którym broń mogą zamawiać odbiorcy indywidualni. Są następnie sprawdzani, a zakupione konstrukcje mogą odebrać w lokalnym sklepie patronackim
Sklep internetowy został uruchomiony na moskiewskiej XIV Międzynarodowej Wystawie Arms and Hunting 2017. Kupujący ma do wyboru szeroki wachlarz samopowtarzalnych konstrukcji strzeleckich – broń myśliwską, sportową do sportów dynamicznych, pneumatyczną, obezwładniającą, jak też rekonstrukcyjną (strzelającą amunicją ślepą). Dodatkowo można zakupić atrapy gabarytowo-masowe, odzież i wyposażenie myśliwskie oraz materiały do czyszczenia i konserwacji broni.
Analiza
Koncern Kałasznikow powstał w sierpniu 2013 na bazie przedsiębiorstwa Iżmasz (do 8 kwietnia 1975 działającego pod nazwą Iżewskij Maszinostroitielnyj Zawod). Obecnie 51% udziałów należy do państwowego koncernu zbrojeniowego Rostiech, zaś pozostałe 49% przypadło prywatnym inwestorom: Aleksiejowi Kriworuczko (obecnie dyrektorowi generalnemu), Andriejowi Bokariewowi i Iskanderowi Mahmudowowi.
W ofercie producenta z Iżewska jest nie tylko broń, ale też akcesoria, odzież i wyposażenie / Zdjęcia: Koncern Kałasznikow
Koncern Kałasznikow produkuje konstrukcje strzeleckie pod trzema markami. Pod nazwą Kałasznikow sprzedawana jest broń wojskowa i samopowtarzalna na rynek cywilny, jako Bajkał modele myśliwskie i krótkie sportowe oraz pod marką Iżmasz oferowane są wyczynowa broń sportowa. Wytwarzane w Iżewsku konstrukcje sprzedawane są do 27 państw, w tym do Polski. Od 2015 Koncern Kałasznikow rozszerzył ofertę, wprowadzając do produkcji także zdalnie sterowane moduły uzbrojenia, bezzałogowe statki latające, a nawet szybkie kutry bojowe.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.