19 sierpnia spółka BAE Systems poinformowała, że nabyła w 100% brytyjską spółkę Techmodal z siedzibą w Bristolu w regionie South West England, świadczącą usługi konsultingowe i cyfrowe oraz zatrudniającą około 120 pracowników i 30 współpracowników. Wcześniej, Techmodal zawarła szereg długoterminowych umów z ministerstwem obrony Wielkiej Brytanii, dotyczących wsparcia sił zbrojnych, a w szczególności dowództwa strategicznego (Strategic Command), wojsk lądowych (British Army) i królewskiej marynarki wojennej (Royal Navy) (BAE dostarczy USMC centrum gier wojennych, 2020-08-15).
Kompetencje spółki Techmodal uzupełnią potencjał BAE Systems jako usługodawcy cyfrowego, zajmującego się danymi i analizami technicznymi / Grafika: BAE Systems
W zeszłym roku ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii uruchomiło inicjatywę Defence Digital, w której wskazało, w jaki sposób planuje zwiększyć cyfrowe zdolności obronne. Nabycie spółki Techmodal pomoże BAE Systems we wsparciu brytyjskich sił zbrojnych w tej transformacji. Możliwości zakupionej spółki w znacznym stopniu uzupełniają usługi cyfrowe i obróbki danych, które BAE Systems zapewnia obecnie Royal Navy, mającej ambicje stać się w pełni cyfrową flotą do 2025. Usługi te obejmują platformę integracji danych (DIP, Data Integration Platform), tj. systemu umożliwiającego przeglądanie, zarządzanie i wykorzystywanie danych dostarczanych przez wiele systemów na lotniskowcach typu Queen Elizabeth (Gotowość brytyjskich lotniskowców, 2020-06-28).
Doświadczenie i wiedza Techmodal w zakresie analizy danych, nauki o danych i transformacji cyfrowej wzmocnią zdolności BAE Systems do wspierania nie tylko Royal Navy, ale wszystkich rodzajów sił zbrojnych Wielkiej Brytanii i innych klientów na świecie (BAE zapewni bezpieczeństwo amerykańskim sieciom rządowym, 2020-08-14).
Gareth Vaughan, dyrektor Techmodal, powiedział, że zawarcie umowy to dobra wiadomość dla spółki i jej klientów, w tym brytyjskiej branży obronnej. BAE Systems zapewni Techmodal stabilną bazę do osiągania kolejnych sukcesów w szybko rozwijającej się branży. Połączenie wiedzy BAE Systems umożliwi przeniesienie zdobytych umiejętności technicznych na szersze rynki, wewnętrzne i zewnętrzne oraz zaoferowanie partnerom nowych propozycji transformacji cyfrowej i rozwiązań opartych na danych.
Wcześniej, na początku sierpnia br. BAE Systems zakończyła nabywanie spółki Collins Aerospace Military Global Positioning System, czyli działu wojskowych systemów nawigacji satelitarnej, który dotąd wchodził w skład Collins Aerospace, spółki zależnej Raytheon Technologies. Z kolei w maju br. przejęto spółkę Airborne Tactical Radios, która również wchodziła w skład Raytheon Technologies i zajmuje się produkcją radiostacji lotniczych (BAE Systems z usługami wojskowego GPS, 2020-08-04; Airborne Tactical Radios częścią BAE Systems, 2020-05-05).
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.