Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), Zakłady Mechaniczne Tarnów (ZMT) regularnie goszczą w swoich progach przedstawicieli wojska oraz służb mundurowych. W ostatnich latach wizytowali nas m.in. funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. We wtorek, 18 października po raz pierwszy goszczono reprezentantów Straży Ochrony Kolei (SOK), którym towarzyszyli przedstawiciele PGZ.
W Zakładach Mechanicznych “Tarnów” po raz pierwszy gościli reprezentanci Straży Ochrony Kolei, którym towarzyszyli przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej / Zdjęcia: Aneta Gawle, ZMT
Funkcjonariuszom przedstawiono portfolio spółki – wysłuchali prezentacji o spółce oraz zapoznali się z wyrobami wystawionymi w Showroomie. Goście chętnie wzięli także udział w części praktycznej – przygotowanych specjalnie dla nich strzelaniach na strzelnicy kontenerowej i na stacji prób.
Nasza spółka stale się rozwija, nieustannie poszerza swoje portfolio oraz uczestniczy we wszystkich najważniejszych programach modernizacyjnych. Jednym z ważnych aspektów tego rozwoju jest stały kontakt z odbiorcami oraz z potencjalnymi odbiorcami naszych wyrobów – powiedział Henryk Łabędź, prezes zarządu Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Wymiana uwag i przemyśleń o naszym asortymencie oraz możliwość modyfikowania już istniejących wyrobów zgodnie z zamysłem i życzeniem odbiorcy – to tylko jeden z wielu powodów pielęgnowania relacji biznesowych pomiędzy ZM „Tarnów” a wojskiem i służbami mundurowymi. Niezmiernie cieszymy się z tego, że kolejna formacja mundurowa zechciała gościć w naszej spółce i zapoznać się z jej potencjałem. Pierwsza wizyta Straży Ochrony Kolei w progach ZMT jest dla nas motywacją do jeszcze szerszego otwierania się na nowe rynki – podsumował prezes Łabędź.
Straż Ochrony Kolei (SOK) to umundurowana i uzbrojona formacja działająca na podstawie ustawy z dnia 28 marca 2003 roku O transporcie kolejowym. Do jej podstawowych zadań należy m.in. kontrola przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych oraz ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia na ww. obszarach. W formacji tej pełni się służbę, co oznacza, że podstawę czynności funkcjonariuszy stanowi służebny stosunek względem społeczeństwa, etos służby – konieczność ratowania życia i zdrowia ludzi oraz złożone ślubowanie, po którym następuje mianowanie na funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Strażnicy działają zarówno w mundurach, jak i w ubiorze cywilnym.
Informacja prasowa
Galeria zdjęć:
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.