13 listopada 2024. Spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania na Ogólnokrajowej Konferencji i Targach Służby Więziennej #Więziennictwo, które odbędą się w dniach 14–15 listopada w Lublinie. Na stoisku nr 11 w hali targowej oraz na terenie zewnętrznym odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z zaawansowanym sprzętem i technologiami, które wspierają bezpieczeństwo i sprawność operacyjną.
Zdjęcie: Polska Grupa Zbrojeniowa
W czasie tegorocznej ogólnopolskiej konferencji i targów Służby Więziennej Polska Grupa Zbrojeniowa, zaprezentuje nowoczesne rozwiązania opracowane z myślą o służbach mundurowych i instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Oficjalne otwarcie stoiska Grupy PGZ odbędzie się 14 listopada o godzinie 10:00, z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marii Ejchart oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk. dr. Andrzeja Pecki.
Na targach swoją ofertę zaprezentują spółki z Grupy Kapitałowej PGZ: PCO Fabryka Broni Łucznik-Radom, Zakłady Mechaniczne Tarnów oraz Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol. Każda z tych spółek przedstawi swoje unikatowe produkty, dostosowane do potrzeb Służby Więziennej oraz innych służb mundurowych.
PCO zaprezentuje szeroki asortyment sprzętu optoelektronicznego, w tym gogle i zestawy noktowizyjne, takie jak MU-3ADM oraz MZN-1, a także lornetki termowizyjne.
Fabryka Broni Łucznik-Radom przedstawi broń krótką i długą, w tym popularne karabinki MSBS Grot oraz pistolety Vis 100, które znajdują się na wyposażeniu m.in. polskich sił zbrojnych.
PSO Maskpol zaprezentuje nowoczesne wyposażenie ochronne, takie jak kamizelki balistyczne i maski przeciwgazowe, a także umundurowanie bojowe.
Zakłady Mechaniczne Tarnów zademonstrują m.in. Krytą Mobilną Strzelnicę Ćwiczebną w kontenerach, umożliwiającą bezpieczne i efektywne szkolenie strzeleckie, oraz karabiny maszynowe UKM-2020S i karabinek MWS-15.
Udział Polskiej Grupy Zbrojeniowej w targach to doskonała okazja do zaprezentowania nowoczesnych technologii, które odpowiadają na potrzeby służb mundurowych i wspierają ich działania w zakresie zapewniania bezpieczeństwa.
Więcej informacji o targach
#Więziennictwo to przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, podczas którego poruszane są zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemu penitencjarnego, jako ważnego ogniwa w systemie bezpieczeństwa państwa. Konferencja i Targi Służby Więziennej będą doskonałą okazją do podjęcia dyskusji, wymiany doświadczeń i zapoznania szerokiej opinii publicznej z interesującymi aspektami funkcjonowania więziennictwa. Przegląd aktualnego stanu modernizacji wyposażenia służby więziennej oraz infrastruktury wspierającej ochronę więzień, resocjalizacja osadzonych i dozór elektroniczny – to tylko część zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas wydarzenia.
Organizatorami wydarzenia są Targi Lublin oraz Grupa MTP. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 w Targach Lublin. Podczas dwóch dni konferencji i targów zaprezentowano najnowsze technologie, rozmawiano o wyzwaniach więziennictwa oraz o przyszłości systemu penitencjarnego. Najbliższa edycja wydarzenia została zaplanowana na 14-15 listopada 2024 roku w Lublinie.