W dniach 11-12 marca na terenie warszawskiej strzelnicy FSO odbyła się organizowana przez Parasnake dynamiczna prezentacja tarcz balistycznych produkowanych przez szwajcarskie przedsiębiorstwo Universal Shield Holding. Są używane w kilkunastu krajach przez żołnierzy i funkcjonariuszy jednostek specjalnych, kontr- i antyterrorystycznych.
Tarcze balistyczne Universal Shield Holding produkowane są w trzech głównych kategoriach. Osłony balistyczne charakteryzują obustronne własności ochronne
W pokazie wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli służb mundurowych. Prezentację prowadził dyrektor i projektant USH Enzo Battaglieri. W programie były między innymi elementy taktyki użycia tarcz blastycznych, ich wykorzystania przy prowadzeniu ognia z broni krótkiej i długiej oraz ćwiczenia praktyczne indywidualne i w parach.
W pokazie wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli służb mundurowych. Prezentację prowadził dyrektor i projektant USH Enzo Battaglieri / Zdjęcia: Parasnake
Universal Shield Holding produkuje trzy rodziny tarcz: największe Front, średnie Tactical i indywidualne Combat. Wymiary każdej z nich mogą być dopasowane do wymagań użytkownika. Masa tarczy wykonanej z materiału HPPE (High Performance Polythylene) pokrytego od zewnętrz warstwą lakierniczą lub Cordurą zawiera się w przedziale od 3 do 12 kg.
Charakterystyczną cechą tarcz balistycznych Universal Shield Holding jest unikalny kształt, umożliwiający dynamiczne użycie tarczy zarówno jako osłony i narzędzia walki. Dzięki temu użytkownik może z ich wykorzystaniem jednocześnie prowadzić ogień (MSPO 2018: Tarcze balistyczne USH , 2018-09-15).
Tarcze mają wysoki stopień ochrony balistycznej. W zależności od potrzeb użytkownika i zamówionego wariantu mogą chronić przed wielokrotnym trafieniem nawet pociskami 8,6 mm x 70/.338 Lapua Magnum lub przeciwpancernymi 7,62 mm x 54R. Trafienia w tarcze nie powodują rykoszetowania ani fragmentacji pocisków.
Na podstawie materiałów Parasnake
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.