Producent z ponad 70 letnim doświadczeniem
Pierwszy produkt marki, zaprojektowany przez Warrena Pete’a Henninga, trafił na rynek już w 1952 roku. Popularność zdobyto przede wszystkim kuframi i systemami organizerów do użytku codziennego. Rok 1995 to czas wejścia na rynek łowiecki z futerałami na broń palną i łuki.
Podmarka Plano Tactical oferuje w dniu dzisiejszym zróżnicowane konstrukcyjnie futerały (na broń krótką, długą i łuki), rozwiązania do przechowywania (kufry, przenośne lodówki) i akcesoria (organizery, pudełka na amunicję). Podczas targów Euro Target Show, odbywających się w dniach 22-24 marca w Poznaniu, odwiedzający mieli okazję zapoznać się z katalogiem produktów na żywo.
Futerały na broń i łuki
Zdjęcia: Michał Ihnatów, MILMAG
Kolekcja futerałów na broń dzieli się na kilka serii, różniących się takimi cechami jak:
- wyposażeniem w kółka (w przypadku futerałów na broń długą),
- wodo- i pyłoszczelnością – poszczególne serie produktów cechują się szczelnością w standardzie IP67,
- zaworem spustowym – wyrównującym ciśnienie przy zmianie wysokości i temperatury, np. podczas podróży samolotem,
- technologią Rustrictor, która w zamyśle blokuje rozwój rdzy w trakcie przechowywania.
W uproszczeniu, w ofercie znajdują się zarówno produkty prostsze jak i te bardziej rozwinięte, czyniąc ją elastyczną na wymagania odbiorcy. Osoby poszukujące futerałów odpornych na wyjątkowo nieprzyjazne warunki otoczenia powinny zwrócić uwagę na serię Rustrictor All Weather 2 (rozpoznawalną po czerwonych zatrzaskach i chwycie). Z kolei dla tych poszukujących prostej konstrukcji futerałów przeznaczona jest seria Protector, która wedle producenta oferuje korzystny stosunek jakości do ceny. Porównując dostępną na polskiej stronie ofertę, widoczna jest znaczna różnica cenowa pomiędzy tymi seriami. O ile futerał serii Protector mieszczący dwie sztuki broni długiej kosztuje 575 PLN, tak najtańszy dostępny model serii Rustrictor All Weather 2 widnieje za 1 327 PLN.
Futerał na łuk
Futerał na strzały
Pojemnik strzelecki z jarzmem na broń
Pojemnik strzelecki Shooter’s Case, dostępny w dwóch odmianach, w pozycji zamkniętej przypomina standardowy kufer. Po rozłożeniu, dzieli się jednak na komorę główną, podzielone przegrodami półki oraz mocowane na ściankach jarzma na broń. Pojemnik może stanowić propozycję na przenośny warsztat rusznikarski, choć jego zastosowanie ogranicza jedynie wyobraźnia. W końcu w jarzmach unieruchomić można np. łuk czy wędkę.
Pojemniki na amunicję
Pojemniki echują się półprzeźroczystym, odchylanym wiekiem. Poszczególne modele dostosowane są do przechowywania następującej amunicji:
Pistoletowa
- 9 mm x 19 Parabellum,
- .380 ACP,
- .357 Magnum,
- .38 Special,
- .38 S&W,
- .41 Magnum,
- .44 Magnum,
- .45 Long Colt,
- .45 ACP,
- .40 S&W,
- 10 mm x 25 Auto.
Karabinowa/pośrednia
- .22-250,
- .250 Savage,
- .30-30 Winchester,
- .32 Winchester,
- .223 Remington,
- .220 Swift,
- .243 Winchester,
- .257 Roberts,
- .270 Winchester Short Magnum,
- .300 Winchester Short Magnum,
- .308 Winchester,
- .35 Remington,
- .444 Marlin,
- .45-70 Government,
- 7 mm-08,
- .30-06,
- 7 mm Magnum,
- .25-06 Remington,
- .270,
- .280 Remington,
- .338 Winchester Magnum,
- .340 Weatherby Magnum.
Amunicja do strzelby
- 16 Gauge,
- 12 Gauge,
- 20 Gauge.
Odmiany na amunicję pistoletową dzielą się pojemnościowo na wersje 50 i 100 nabojowe, karabinową – 20 i 50 nabojowe, amunicję do strzelby – 25 nabojowe.
Kufry i przenośne lodówki
Plano Tactical to również prostej konstrukcji kufry Sportman’s ze zdejmowanym wiekiem, dostępne w trzech rozmiarach:
- Small – 61 x 38.1 x 33 cm,
- Medium – 76,2 x 36,2 x 32,4 cm,
- Large – 94,6 x 45,7 x 35,6 cm.
Dostępne wersje kolorystyczne to z kolei:
- czarna (Black),
- zielona (Olive Drab),
- popielata (Smoke),
- szara (Charcoal),
- brązowa (Desert Tan),
- jaskrawo pomarańczowa (Blaze Orange).
Wieka zamykane są za pomocą czterech zacisków. Transport w wersji Large ułatwia para kółek. Konstrukcja spodu i wieka umożliwia stabilne piętrzenie w stosy. Kufry są wytrzymałe mechanicznie – wytrzymują do 110 kg obciążenia (jak podano na stoisku). Zamknięty kufer wytrzymuje obciążenie dorosłego mężczyzny, co potwierdził w praktyce przedstawiciel marki. Funkcjonalność kufrów może zostać rozwinięta o miękkie organizery z konfigurowalnymi przegrodami.
Ostatnim z prezentowanych na targach produktem były lodówki przenośne serii Frost. Ich odchylane wieko zamyka się dwoma zatrzaskami, a do przenoszenia służy (w zależności od wielkości modelu) uchwyt lub dwa małe uchwyty po bokach. Niską temperaturę wnętrza zapewnić ma izolacja ścianek o grubości 25,4 mm (1 cal). Za szczelność wieka odpowiada z kolei jednoczęściowa uszczelka Dri-Loc. Dostępne w trzech wersjach pojemnościowych w kolorze białym lub zielonym:
- 14 litrów,
- 20 litrów,
- 30 litrów.
Więcej informacji nt. dostępnych produktów na oficjalnej, polskojęzycznej stronie Plano Tactical.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.